Proč rituální barvení hennou?

Henna a směsi henny, indiga, cassie a dalších bylin se k barvení vlasů používají po tisíciletí, syntetické barvy něco málo přes sto let. Věříme, že přírodní a dlouhými dekádami let ověřená cesta přírody, je bezpečnější a lepší. I s čistě přírodními barvami se dá nádherně kouzlit! V salonu používáme přírodní rostlinné barvy od několika firem. Pokud se opravdu nedokážete vzdát zesvětlování vlasů, volte barvy z kategorie tzv. zelené chemie, my doporučujeme a barvíme barvami NATULIQUE.

 Klikni na téma, které tě zajímá:

Proč No poo mytí vlasů?

Šampony a kondicionéry se začaly vyrábět proto, aby si lidé zjednodušili práci. Ale jaká je daň za používání chemie? Pojďme se společně vrátit k dávným rituálům a tradicím a ochutnejme kouzlo přírody. Zkuste s námi no poo a budete pravděpodobně velmi překvapené! Pokud chvátáte, cestujete nebo z nějakého jiného důvodu nemůžete zkusit no poo metodu, volte šampony a kondicionéry, které obsahují co nejvíce přírodních složek.

Přírodní krása

100% přírodní péče o vlasy, pleť a tělo

Natural beauty

Rozhovor s Johankou o balzámech (na duši) 🙂

Co je to vlastně balzám?

Balzám je směsí olejů a másel, popřípadě i dalších extraktů, rozpustných v tucích (např. bylinných olejových macerátů, samotných esenciálních olejů atd.) či prášků z jemně namletých perel nebo minerálů. Funguje podobně, jako klasický krém, ale na rozdíl od něj postrádá vodní složku a musí se proto nanášet na vlhkou, či spíš přímo mokrou pokožku, aby kromě promaštění došlo i k hydrataci - tedy to, co klasický krém (emulze) udělá v jednom kroku, musí být u balzámu rozděleno do dvou.

Jak balzám uchovávat?

Balzámy uchovávejte nejlépe v lednici a nabírejte výhradně suchými prsty či jiným suchým předmětem, vydrží pak čerstvé minimálně rok.

Jak nejlépe balzám použít?

Na vyčištěnou pleť naneste vydatné množství tekutiny, nejlépe aloe vera gelu, hydrolátu či nálevu z bylin, které vám sedí, suchými prsty či suchým předmětem naberte požadované množství balzámu a zatímco je pokožka stále mokrá, vetřete do pleti obličeje a krku.

Co nejčastěji používáš k výrobě balzámů?

Všechny mé balzámy jsou vyrobeny z nejkvalitnějších dostupných surovin, často ze zahraničních zdrojů, pokud se v ČR nenachází v požadované kvalitě. Všechna másla i oleje jsou lisované za studena a nerafinované, většina z nich je certifikována jako BIO či pochází přímo z divokého sběru. Část bylin kupuji, část sbírám, suším a připravuji sama - v obou případech je před naložením do oleje pečlivě třídím a vybírám pouze ty části rostlin, které mají neporušenou strukturu a během sušení si zachovaly zdravou barvu, aby do oleje přešlo co nejvyšší množství účinných látek. Maceraci provádím metodou za studena, kdy za uvolnění požadovaných látek zodpovídá především dlouhá doba naložení (3 měsíce), co nejjemnější nadrcení rostlinného materiálu a každodenní důkladné protřepávání - působení tepla nevyužívám, protože negativně ovlivňuje účinnost nosných olejů.

 

 

Nenašla jsi odpověď?

Přidej se k nám do facebookové skupiny Natural Beauty a použij lupu, pokud i tak nenajdeš odpověď, polož prosím veřejně otázku, odpovíme co nejdříve!

Vítejte ve světě "Natural beauty", kde je nejdůležitější čistota, tradice, příroda, rituály a přirozená krása.

  • Máte už dost chemických přípravků, umělé krásy, nepřirozenosti a falše?
  • Máte pocit, že pro krásu se nemusí trpět a nemusí stát "majlant"?
  • Chcete kvalitu, čistotu, přírodní přípravky a krásu přirozenosti v jedno-duchosti?
  • Chcete platit za něco, co má smysl a dlouhodobou udržitelnost?

My taky!