Natural beauty

přírodní krása

Příroda je mocná čarodějka. Stejně, jako ty!

Přinášíme vám kouzlo přírodních produktů, laskavost rostlinné péče,

čistotu přípravků bez zbytečné chemie, moudrost rostlin a hloubku prastarých rituálů.

Krása se ukrývá v jednoduchosti.

Na našem webu vám nabízíme jak přírodní a certifikovanou kosmetiku, tak i handmade a 100% nature výrobky, které nemají potřebné certifikace a my vám je nabízíme jako dekorační výrobky/předměty.

U necertifikovaných, handmade výrobků vás nemůžeme nabádat k jejich používání, protože nám to zakazuje zákon. U všech výrobků uvádíme celé složení a je jen na vás, jak s nimi naložíte. 

Handmade výrobky pochází z ČR a ženy, které je vyrábí tak činí s láskou a respektem jak k člověku, tak k přírodě. Mají v tomto oboru hluboké znalosti a dostatečné zkušenosti. 

Připravujeme pro vás také nabídku handmade a 100% natural výrobků z Egypta, u kterých bude také uvedeno celé složení a nebudeme je nazývat kosmetikou.

Proč dekorační výrobky/předměty?

Pro výrobu kosmetiky je potřeba plnit mnoho vládních nařízení, jako je např. atestace (tzv. zhodnocení bezpečnosti kosmetických přípravků) na každý recept zvlášť, což je finančně poměrně náročné. Dále výroba musí podléhat hygienickým předpisům - to mimo jiné znamená mít výrobu v místnosti pouze k tomuto účelu určené a v nerezu a nikoli v kuchyni. (Nástin některých dalších nařízení je v případě zájmu uveden níže.) V objemech a ziscích, ve kterých se momentálně pohybujeme, to zatím stále bohužel není rentabilní. 

Bez splnění těchto a dalších směrnic je možné přírodní kosmetiku prodávat pouze jako dekorační výrobek a při objednávání našich výrobků objednáváte dekorační předměty, nebo jednotlivé ingredience, jejich namíchání a balení. 

Z toho také plyne zákonná povinnost, informovat Vás, že jakékoli použití na pokožku zde uvedeného zboží naší výroby či dovozu je na vaši vlastní zodpovědnost.

Ke všem výrobkům lepíme etikety s obsahem a informací o spotřebě. Trvanlivost je uvedena zpravidla 2-3 měsíce od data namíchání a navážení, tak aby odpovídala zákonným povinnostem. Vyzkoušená trvanlivost je však u většiny výrobků minimálně 6-12 měsíců, jsou-li výrobky skladovány v chladu a suchu.


Bližší informace k problematice podmínek výroby kosmetiky, které jsou paradoxně pro malovýrobu komplikovanější než pro výrobu potravin:

Pro oficiální výrobu a prodej kosmetiky v ČR je potřeba splnit několik úřednických nařízení pro "ochranu spotřebitele", uvádíme pouze část z nich: 

1. Je potřeba mít zvlášť postavenou samostatnou místnost s nerezovou kuchyní, která odpovídá směrnicím dle zákona. (A co konkrétní úředník, to ještě trochu jiný výklad a požadavky...) Což je bohužel samozřejmě pro většinu z nás absolutně finančně nereálné. 

Celý zákon je dán směrnicí EU, ale v ČR opět ještě "doladěn k dokonalosti". Oproti tomu např. ve Velké Británii, je možné k domácí výrobě kosmetiky i potravin nechat hygienou schválit svou vlastní kuchyň. Tudíž, pokud by naši úředníci  měli alespoň trochu zájem o podporu malého podnikání, jistě by se schůdnější řešení našlo.

2. Je potřeba zaplatit atest - Cena za atest je 5000Kč za recept. Opět se vyšplháme na astronomické částky. Navíc dle směrnic je min. doba spotřeby kosmetických výrobků několik měsíců - tudíž krém bez chemických přísad oficiálně vyrobit a atestovat nelze.

Toto je u nás zákonem posvěcená ochrana spotřebitele a jeho svobodné vůle.

3. Je normován i obsah bylin - tedy jejich léčivých látek. Tudíž, trávíme-li čas tím, že používáme výhradně k výrobě čisté přírodní produkty - rostlinné oleje a bylinky a snažíme-li se vše vybírat opravdu kvalitní a používat adekvátní množství, aby náš čas a energie tomu věnované měly SMYSL, není možné se v mnoha případech do norem vejít. Tudíž jsme zákonem opět postaveni na rozcestí - buď se podřídíme a zpronevěříme se sami sobě nebo se zařadíme do famaceutického průmyslu a s tím spojeného dalšího koloběhu norem a razítek a nebo se budeme snažit najít jiné cesty.

Zatím je pro nás viditelná pouze ta, na které nabízíme některé naše výrobky jako "dekorační předměty" s tím, že rozhodnutí, jak s nimi naložíte, je čistě na Vašem SVOBODNÉM rozhodnutí.

4. O jediných dovolených strojích na výrobu krémů, 5mil. kaucích při výrobě výrobků s obsahem lihu (tinktury, extrakty) atd. už Vás ani zatěžovat nebudeme.

Oproti tomu chování famaceutcických společností je úřady posvěcené: např. https://www.youtube.com/watch?v=bgV5cKGWm_U). 

Tudíž jediným způsobem jak to vyřešit je, zcela obejít prodej těchto výrobků jako "kosmetiky". Jenže to znamená, že nikde nesmí být uvedeno, že se jedná o kosmetiku ani konkrétní slova jako "mýdlo", "krém" , atd. a nijak navádět k použití.

Dalším neuvěřitelným nařízením, tentokrát opět z Bruselu je, že nesmíme nikde veřejně uvádět, k čemu jsou konkrétní byliny vhodné, dokud Brusel nevydá "herbář" s informacemi, které se smí zveřejňovat a tedy jsou současným zdravotnictvím "potvrditelné". Staletí praxí potvrzené infomace našich předků, totiž najednou nejsou dostatečně důvěryhodné.  

I my momentálně tápeme jak dál a rozhodně bereme jako nezbytné tyto informace zveřejnit na našich stránkách. Výrobky, které nemají atestaci jako kosmetika, nabízíme pod jmény, které bohužel zákazníka jasně neinformují o tom, o co se jedná a pouze rozepisujeme složení.

Zdroj: https://www.zazraky-prirody.cz/

Buď krásná díky přírodě, 

ona zůstane krásná díky tobě!

Věříme, že s přírodními produkty je krása ženy autentičtější, zdravější, hlubší, přirozenější a laskavější.

 

A také věříme, že díky šťastným ženám je i svět autentičtější, zdravější, hlubší, přirozenější a laskavější.

 

Ženy se zkrášlují sebe i svět po tisíciletí. Díky přírodě jsou krásnější ženy a díky ženám je krásnější svět.

 

Prastaré metody jsou lety prověřené a prokazatelně mnohem bezpečnější a účinnější, než používání novodobé chemie.Vstupte, společně s námi do světa přírodní krásy a objevujte její kouzlo. 

 

S pomocí henny, indiga, cassie a dalších rostlin, dokážeme na našich vlasech vykouzlit mnoho barevných odstínů. Na rozdíl od chemických barev, tyto rostlinné barvy dlouhodobě vlasy uzdravují, zkrášlují, posilují a respektují jejich přirozenost. 

 

Pečujeme o krásu žen a podporujeme krásu přírody...


Proč s námi můžete být nadšené?

Kamenná prodejna

Produkty si můžete přijít koupit do salonu Jinový svět, kde vám rádi poradíme!

Kde vás najdu?

On-line prodej

Nejste z Prahy? Nevadí. Produkty vám rádi pošleme až domů! Nakupujte pohodlně.

Přejít do eshopu

Služby

S rostlinnými barvami i pracujeme v našem salonu! Můžete tak využít našich služeb.

Potřebuji péči

Poradenství

Nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme při výběru barvy a zodpovíme vaše otázky.

Více informací →

Workshopy

Máte mnoho otázek, potřebujete věci vidět, cítit a zkusit na vlastní kůži? Přijďte za námi!

Chci jít na workshop

Komunita

Propojíme vás s dalšími ženami, které mají stejnou vášeň pro přírodní kosmetiku.

Facebooková skupina

Poslední články na blogu

Jak si nejlépe umýt vlasy (nejen) reethou?

Dnešní článek bude o mytí vlasů reethou, ale také o odlišnosti techniky mytí vlasů s pomocí no…

Foukat nebo nefoukat?

Správné foukání prospívá jak vlasům, tak pokožce. Ano, prospívá, je to tak. Správným foukáním lasy uzavřeme a…

Kdy a jak může henna zezelenat?? Aneb principy barevného kruhu.

Tohle je jedna z nejčastějších otázek a zároveň omylů a fám, kolujících o henně. V tomto článku…