Foukat nebo nefoukat?

Správné foukání prospívá jak vlasům, tak pokožce. Ano, prospívá, je to tak. Správným foukáním lasy uzavřeme a ty se pak mnohem více lesknou a jsou dlouhodobě zdravější. Pokožku foukání podporuje a chrání tím, že není dlouho vlhká a nevznikají iritace, plísně a lupy. Vlhké prostředí podporuje disbalanci vlasové pokožky a proto paradoxně časté mytí může způsobovat různé problémy, od svědění, lupy, boláčky, plísně apod. Což ovšem neznamená, že se máme snažit si vlasy neumývat a násilně prodlužovat dobu, kdy je potřebné/dobré, si vlasy umýt. O frekvenci a způsobu mytí vlasů bude ale jiný článek, dnes si vezmeme „na paškál“ foukání, vs. nefoukání vlasů.

Správné foukání znamená, že se vlasy prosuší (klidně v předklonu ), je možné je profoukat všemi směry u kořínků, ale vždycky jen ve směru přiléhání šupinek kutikuly (představte si vlasy jako malé šištičky, nechcete do nich foukat tak, abyste je otevírali, ale naopak je chcete uhladit). Na obrázku vidíte detail poškozeného i zdravého vlasu (zdravý  je ten lesklý uprostřed).

K foukání používáme kvalitní fén, nejlépe s ionizátorem a teplý vzduch. Studeným vlasy jen fixujeme na konci vysušení. A to buď u každého pramene zvlášť, pokud vlasy foukáme přes kartáč, nebo na konci celého procesu, pokud vlasy profoukáváme, případně foukáme do vln s pomocí difuséru (nebo prstů).

Už z tohoto důvodu bych úplně vynechala různé „kulmofény“, ať už kulaté, či rovné. Když už si bez nich nedovedete představit život, použijte je pouze k dotvoření účesu. Opravdu neslouží dobře, protože foukají v protisměru šupinek kutikuly a nevyfoukoukají vlasy dobře od začátku do konce. Můžete si vlasy prosušit od pokožky fénem a až když máte vlasy zhruba ze 60-70% suché, oddělit si sekce a začít tvarovat kulmofénem. Na konci pak můžete vlasy nechat vychladnout „ve vlnách“, ale nikdy vám nebudou držet tak hezky ve tvaru, jako když chladíte každý pramen zvlášť a z dlouhodobého hlediska vlasy spíše poškozují. Takže pokud chcete mou radu, vyhoďte je 🙂

Kartáč na foukání doporučuji kvalitní, profi, s kančími štětinami, které jsou kombinované s plastovými bodlinkami. Ty vlasy uhladí, uzavřou, pročešou a vytvarují.

Hodně kudrnaté vlasy je nejlepší prosušit od hlavy, následně zpomalit vzduch a jakoby namačkat do ruky a opět po směru šupinek dosušit tak z 80%. V této téměř suché fázi můžete nanést „stylingový přípravek“ (u no poo je to třeba gel ze semínek, pivo, slaná či sladká voda atd) a nechat přirozeně doschnout.

Lehce vlnité vlasy budou hezké, když se vyfoukají přes kartáč do sucha a ještě teplé, krásně rozčesané, se stočí do hezkého, uhlazeného „bobku“, případně několika menších a nechají se tak vychladnout. Po rozpuštění (po hodině a více) vzniknou krásné,  „holywoodské“ vlny. Čím výš položíte svůj ztwistovaný bun, tím větší objem pak budete mít. Při umístění dole, pak budete mít spíše vlnité konce vlasů, bez velkého objemu.

Pokud vlasy nejsou úplně kudrnaté (ty bych už za sucha vůbec do dalšího mytí nečesala) a jsou jen lehce vlnité, nedávala bych žádný no poo „styling“ a večer bych je pročesala kančákem. Ráno bych je můžete znovu pročesat, lehounce navlhčit růžovou vodou z rozprašovače, vmáčknout opět pár kapek arganového oleje a znovu na chvíli smotat do bobku. Opakované a důkladné vlhčení vlasů nedoporučuji, vlas se otvírá a stresuje a z dlouhodobého hlediska to může mít za následek vysušení a poškození vlasu.

Když si pohrajete s foukáním, budou Vaše vlasy vždycky mnohonásobně a dlouhodobě krásnější. A to přeci každá z nás chce 🙂 Hodně štěstí, krásky! Užijte si svou jedinečnost za respektování principů a zásad, které fungují.

Naše služby

Péče, vzdělávání, prodej

Péče

Pečujeme o vás s láskou v salonu Jinový svět na Praze 2, Varšavská 22. Těší se na vás Hana Moneam a Markéta Bobeková (kadeřnice) a také Jana Coufalová (vizážistka, poradkyně a make up artistka)

Workshopy

Nestačí ti si o věcech číst? Chceš se o tomto tématu více dozvědět, povídat si, sama zkoušet, "ochutnávat" a vidět? Přijď na náš workshop.

Prodej

Potřebuješ si koupit naše produkty? Můžeš si vybrat nákup z pohodlí domova a nebo si přijít nakoupit do salonu. Před svojí návštěvou si prosím zavolej/napiš a ověř si dostupnost produktu a čas otevření.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie