Co to je hendigo?

Krásný den všem, mám malý návrh, nedávno jsem v jedné zahraniční diskusi četla název hendigo a naprosto mě nadchnul. Co to je a proč se mi líbí? Často totiž vznikají zmatky u pojmenování všech rostlinných barev a všechno je pojmenováváno, jako henna, což je ale matoucí a z podstaty věci špatně. Začnu tedy slovo hendigo používat a jestli máte chuť, přidejte se.

Pro upřesnění tedy existuje:

1) henna (lawsonia, jednodruhový prášek, co barví od zrz, přes červeno-měděnou, do kaštanové. Může se připravovat za tepla, pouze s vodou či za studena s přidáním citronové, či jiné, kyselé tekutiny-např. ibiškový čaj, voda+jablečný ocet, brusinková šťáva atd.)

2) hendigo (kombinace henny+indiga, poměr zpravidla 1:+, ale může být i jiný, které barví od světlé a teplé hnědé, až po téměř čokoládově hnědou)

3) indigo (rostlina, která sama o sobě barví od modrošedé až po černou, je těžké ji zesvětlit a na světlém podkladu či při zesvětlování zelená, šedne a modrá. Zalévá se vodou do 60 stupňů celsia a můžete přidat špetku soli, či sody)

4) cassia (někdo také říká bezbarvá či neutrální henna, ale je to opravdu cassia, vlasy téměř nebarví, pouze na bílých a velmi světlých odstínech udělá od žluto-zlaté po pískový odstín. Můžeme ji míchat jak s hennou, tak s indigem, tak s oběma dohromady, vznikne nám tak světlejší odstín, ale pouze na světlejších vlasech, tzn, že nezesvětluje vlasy. Můžete ji používat jako zábal, míchání je podobné spíše henně)

5) různé namíchané směsi (které jsou namíchány ze všech výše uvedených barvících rostlin a indických bylin. Ty barví do referovaného odstínu, ale opět v souvislosti na podkladové barvě vlasů. Nevýhodou je, že asi budete špatně měnit odstín, protože neznáte poměr obsažených látek, takže je nedoporučuji dávat „na zkoušku“. Míchání dodržujte od výrobce, pokud ví, co dělá, je to výhra  )

Naše služby

Péče, vzdělávání, prodej

Péče

Pečujeme o vás s láskou v salonu Jinový svět na Praze 2, Varšavská 22. Těší se na vás Hana Moneam a Markéta Bobeková (kadeřnice) a také Jana Coufalová (vizážistka, poradkyně a make up artistka)

Workshopy

Nestačí ti si o věcech číst? Chceš se o tomto tématu více dozvědět, povídat si, sama zkoušet, "ochutnávat" a vidět? Přijď na náš workshop.

Prodej

Potřebuješ si koupit naše produkty? Můžeš si vybrat nákup z pohodlí domova a nebo si přijít nakoupit do salonu. Před svojí návštěvou si prosím zavolej/napiš a ověř si dostupnost produktu a čas otevření.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie